Games for Windows Marketplace - Microsoft spustí internetový portál s hrami pro Windows

25.10.2010 15:19

Stále příbývá všelijakých "storů", které nabízí aplikace a hry. S jedním novým přichází i Microsoft a prostřednictvím tohoto obchodu hodlá prodávat hry pro Windows. Games for Windows Marketplace nabídne prodej her pro platformu PC, ale také online hry pro webové prohlížeče. Služba bude spárována s Xbox Live a Windows Live účty uživatelů, a ti tak budou moci porovnávat skóre s ostatními.

Obchod bude spuštěn 15. listopadu na adrese www.gamesforwindows.com. Ze začátku bude k dispozici 100 nejoblíbenějších titulů a postupně budou přibývat další. Vedle novinek se objeví také starší hry od Microsoftu - Flight Simulator, Gears of War nebo Zoo Tycoon.

Microsoft tak reaguje na úspěšný Steam. Steam ve vhodný okamžik nastoupil jako internetový prodejce her, díky němu se uživatelé dostanou rychle a pohodlně k oblíbeným hrám, a jsou k dispozici různé akce, díky nim může uživatel hry získat velmi levně, nebo dokonce zdarma. Navíc jsou k dispozici již komunitní funkce. Steam má řádově desítky milionů aktivních účtú. Uvidíme jak velkého zájmu se dočká projekt od Microsoftu.